117. OB

117. OB

2012.06.19. 10:23
Június közepén kánikula fogadta a magyar atlétika legjobbjait a tolnai megyeszékhelyen. Az előjelek vegyesek voltak, sérülések, betegségek, de bizakodtunk, hogy egy OB mindig más. Végül a realitás lett, csak Babos Rita nyert érmet, egy ezüstöt és egy bronzot.
Szombaton, az első versenyszámban már megtörtént a trónfosztás. Babos Ritának is a leggyengébb pontja az achillese volt. Nem lett 100%-os az utóbbi hetek kezelése ellenére sem. Az elért eredménye is ennek megfelelő lett, 13,17 méter. Az utóbbi években ez is elég lett volna az aranyhoz, de idén "csak" ezüstre futotta, nem sikerült a címvédés. Huszár Kitti a 8. helyen zárt. A 100 méteres síkfutók közben a döntőbe jutásért sprinteltek. Szabó Dániel "B" döntőt érő időt futott a tekintélyes ellenszélben, így az elért eredmény relatív. A nőknél viszont Turcsik Katalin és Pálinkás Dóra is a legjobb nyolcba verekedte magát. Az egykörös sprintversenybe Zsiga Mónika szombaton a síkfutásba tesztelte formáját. 57,96-os egyéni csúccsal a 9. helyet érte el.  A sprinterek döntőjében Turcsik Katalin a 6. , Pálinkás Dóra a 7., és Szabó Dániel a 11. helyen futott be. Az első nap zárásaként a fiúk 4x100 méteres váltója 9. lett.
A másnapi folytatás sem lett szerencsésebb.
Babos Rita a távolugrástól a sérülése miatt visszalépett, hogy a magasugrásra tudjon koncentrálni. 178-cm-rel zárt, ami 9 cm-rel kisebb az egyéni legjobbjánál. A sérülése ennyit tett lehetővé. Az eredménye a bronzéremre lett elég. A fiú hármasugrók nem csillogtak. A múlt héten még junior válogatottként egyéni csúcsot ugró Pintér Mátyás döntőbe sem jutott, 9. lett. László Dávid, a tavalyi ezüstérme után most csak a 8. helyen zárt.  A még csak serdülő Szabó Eszter megismételte az ARAK kupán mutatott kiváló futását, a felnőtt mezőnyben 8. lett! A hosszútávfutók nem örültek a hőségnek. Farkas Dárius a táv feléig tudta futni a ritmusát, innen folyamatosan elfáradt. A 7. helyen ért célba. A 400 gátasok viszont jól futottak, egészen az utolsó gátig. Zsiga Mónika - ha nem botlik meg a 10 gáton - még a 4. helyre is beért volna. A futamát így is megnyerte, sőt, egyéni csúcsot is futott, viszont a 7. hellyel is be kellet érnie. Kozics Patrik a férfiaknál sajnos lemásolta edzőtársnőjét. Ráadásul ő el is esett az utolsó gáton, de felállt és célba ért. A 8. hely így is dicséretes, de elég már a sok pechből. Pedig a 4x400 méteres női váltónk jó eséllyel vágott neki a távnak, de a gyengébbik futamban. A Turcsik Katalin, Pálinkás Dóra, Szabó Eszter, Zsiga Mónika összetételű váltó végig az élen, messze a többiek előtt, igazi verseny nélkül nyerte a futamot. Végül az 5. lett, de a jobb futamban élesebb futással a negyedik helyen is végezhetett volna.
A betegség és sérülések miatt hiányérzet maradt bennünk. Frey Virág és Hegedűs Ádám egyéniben is váltóban sem tudott rajthoz állni, Babos Rita 90%-os egészségi állapotban versenyzett.
A korábbi évek elkényeztettek a jó eredményekkel, ezúttal 1 ezüst és 1 bronzéremmel is be kellett érnünk a 117. Országos Bajnokságon.