2010. május 8-9. versenyek>>>

2010.05.10. 12:30
Farkas Dárius 6 másodpercre a VB szinttől!
A hétvégi 10000 méteres OB-n Farkas Dárius  6 másodperccel elmaradva a Junior VB szinttől, megnyerte a juniorok versenyét, a felnőttek között harmadik helyen ért célba. Az ARAK kiváló hosszútávfutója 31:06.06-os idejét ráadásul élete első 10000 méteres versenyén étre el.
Az ifjúsági és junior Budapest-bajnokságon is remek ARAK-os eredmények és helyezések születtek.

Ideális versenyidő fogadta az ország legjobb hosszútávfutóit Budapesten, Pasaréten a 10000 méteres Országos Bajnokságon. A férfiak 42 fős mezőnye 2 futamra került szétosztásra. Farkas Dárius egyesületünk legjobb hosszútávfutója a jobb második futamba került. A rajtot követő helyezkedésben Dárius az élbolyt követő üldözők között futott. Mivel együtt indult minden korcsoport, Dárius eleinte csak a saját korosztályának versenyzőit figyelte. Az 5000 méteres részidő edzőjének, Hirt Károlynak már jó időt sejtetett. A 25 kör második fele pedig az előzetes várakozásoknál is sokkal jobban sikeredett. Dárius gyorsabban teljesítette a második 5000 métert, mint az elsőt. Közben az élen futók elfáradva a tempóban lassultak, illetve kiálltak. Dárius folyamatosan zárkózott fel az élen futókra. Az utolsó 800 méteren hosszú hajrát indított a még csak két éve versenyszerűen atlétizáló futónk, aminek az lett az eredménye, hogy a felnőtt élbolyt utolérve az abszolút harmadik helyen zárt Farkas Dárius. A juniorok versenyét megnyerte. Az elért 31 perc 6 másodperc 6 századmásodpercces idő pedig éppen elmarad a 31 percces Junior VB kiküldetési szinttől. Ennek ellenére versenyző és edző is elégedett, hiszen Dárius első 10000 méteres versenye volt. Nemsokára hazaérkezik Végh Tibor is az USA-ból, és együtt készülhetnek tovább, ami záloga lehet egy későbbi mégjobb eredménynek.