2012. ÜCSB

2012. ÜCSB

2012.10.08. 08:37
A szabadtéri pályaszezon sikeres zárása

Az atlétikai szabadtéri versenyszezon utolsó pályabajnokságára került sor a hétvégén. A Serdülő és Junior Ügyességi Csapatbajnokságon, 4 fős csapatok versenyeztek gátfutásban, ugrásokban és dobásokban a jó átlagokért, a bajnoki érmekért. Az ARAK atlétái sikerrel tették ezt. A serdülőknél a távol csapatban a Szabó Dániel, Krecskó Ferenc, Pisch Milán és Klárik Bence összetételű csapat a legjobb eredményt ugrotta, így országos bajnokok lettek. A serdülő 300 gátas csapataink közül a lányok és a fiúk is bronzérmet szereztek. A lányoknál Szabó Eszter, Jahola Dóra, Bagotai Zsanett, Ragó Nikolett szerepelt, a fiúknál Szabó Dániel, Krecskó Ferenc, Kovács Ádám, Révfalusi Csongor fért be a dobogós kvartettbe. A junioroknál a 400 méteres fiú gátcsapat ezüstérmes lett. Kozics Patrik egyéni csúcsa, Bozsák Ádám, Pintér Mátyás és Hegedűs Ádám eredményével egészült ki, ami a dobogó középső fokát jelentette. Negyedik helyen zárt a lány serdülő kalapácsvető, ötödiken a lány távolugró, hatodikon a diszkoszvető és hetediken a junior nők távolugró csapata.
Az ősz elsősorban a mezei futóversenyeké, amelynek zárása a decemberi, szentendrei Mezei futó Európa Bajnokság lesz.