Bajnok az ifjúsági lány csapatunk

2016.03.14. 11:15

A téli versenyszezon zárásaként került sor a 108. Mezeifutó Országos Bajnokságra Kecskeméten. A rendkívül változékony időben lebonyolított versenyen, a futóknak egy füves-fás parkban, mesterséges akadályokkal tűzdelt pályán kellett a hosszútávot minél gyorsabban teljesíteni. Az ifjúsági lányoknál bajnok lett a Punk Adrienn, Hegedűs Luciána és Mátó Sára alkotta Ifjúsági csapat!

Az elsősorban a felkészülést szolgáló bajnokságon egyéni és 3 fős csapatok versenyeztek az érmekért. Az ARAK Up. Akadémia fiataljai közül az ifjúsági korú lányok csapata teljesített a legjobban. Punk Adrienn, Hegedűs Luciána és Mátó Sára alkotta csapat teljesítette leggyorsabban a 4,5 kilométeres távot, és nyert aranyérmet. A dobogóról éppen lecsúszott a serdülő fiúk csapata, Szauter Ábel, Bodó Barnabás és Visi Zoltán 3 helyezési ponttal lemaradva a bronzérmestől a negyedik helyen zárt. Egyéniben a legelőkelőbb helyen Ragó Nikolett végzett. A junior nők mezőnyében a hetedik helyen zárt.

Az ARAK a téli versenyszezonban 14 bajnoki címet, 10 ezüstérmet és 9 bronzérmet szerzett a hét, 2016. évi országos bajnokságon.