Ifjúsági és Junior OB>>>

2010.02.08. 15:50

A nehézségek ellenére: két bajnoki cím és öt bronzérem

Az ifjúsági és junior OB az egyesünk számára mindig kiemelt fontosságú verseny. A közvetlen utánpótlásban versenyző atlétáink fedett pályán megmutathatják tehettségüket és lemérhetjük felkészültségüket. A 2010-es téli versenyszezonban az ARAK-osok csak a tehetségüket mutathatták meg. Még jó, hogy van. Sajnos egy versenyzőnk sem tüzhette ki célnak a fedett pályán kiemelkedő eredmény elérését, hiszen a téli edzés körülményeink nem tehetik lehetővé gyors, speciális munkát. Mindezek ellenére a várakozásoknak megfelelő szereplés született. Van, aki túlteljesített, van aki kicsit elmaradt...

Eredmények>>>

Rögtön az első versenyszámban, a női hármasugrásban az ifjúsági lányoknál ARAK-os győzelemnek örülhettünk. Pedig az előjelek nem voltak éppen bíztatóak. Bese Zsófia bokája ugyanis egy héttel a bajnokság előtt kiment. Kérdőjelessé vált az indulása is. Zsófi azonban a kényszerpihenőben folyamatosan a bajnokságra hangolta magát, és kiválóan. Az első három ugrása után már vezetett, viszont az ötödik sorozatot ki is hagyta, mert az első négy ugrás annyira megviselte a bokáját. Éppen ebben a sorozatban túl is ugrották Zsófi eredményét, így az utolsó, hatodik sorozatra kellett megújulni. Sikerült! 11.98-as eredménnyel Bese Zsófia nyakába került az aranyérem! Huszár Kitti 11.28-al negyedik helyen zárt. Az ifjúságiakkal párhuzamosan a junior mezőny is hármast ugrott. Borsányi Gyöngyi, aki felkészülése alatt folyamatosan térdfájással küzdött, 12.03-al a dobogó harmadik fokára állhatott. A sprinterek is elkezdték a versenyt a 60 méterekkel. Az ifi fiúknál Hegedüs Ádám futamgyőztesként jutott az "A" döntőbe, ahol 7,26-os egyéni csúccsal szintén harmadik lett. A "B" döntőt Jáger Roland nyerte 7.31-el. A lányoknál Pálinkás Dóra éppen lecsúszott a dobogóról, negyedik lett. Hasonlóan járt a juniorok mezőnyében Frey Virág is, az egyéni csúcsot jelentő 7,80-al került döntőbe, de ott 7,84-et teljesítve nem állhatott dobogóra. Az első napi hosszú sprintben, 400 méteren Hegedüs Ádám 4., Bognár Diána a 6. helyet érte el. A hosszútáv futóknál 1500 méteren Farkas Dáriust előzetesen a gyengébbik futamba osztották, amire a futásával alaposan rácáfolt. 4:06,31-es egyyéni csúcsával nemcsak a futamát nyerte meg, de alaposan feladta a leckét a "jobb" futamnak. Csak ketten tudtak jobb időt elérni nála, így ő is bronzérmes lett. Kozics Patrik 8.ként ért célba.
A második napra is jutott arany és bronzérem. Hegedüs Ádám nem csak az előző napi fáradtságát küzdte le 200 méteren, hanem 23,04-el mindenkit maga mögé utasított. Pálinkás Dóra is dobogóra állt az egy körös sprintben. 26,31-es egyéni csúccsal bronzérmes lett. László Dávid az ötödik sorozatig a harmadik helyen állt, az utolsó sorozatban azonban 2 centivel leugrották, amira már nem érkezett válasz. Negyedik lett. Horváth péter ugyan itt 7. helyezett lett. Farkas Dárius a második nap kétszer annyit futott, mint előző nap, viszont ugyan azt a helyezést érte el. 3000 méteren 8:40,25-el harmadik lett. A 800-asoknál Bognár Diána a 7., Kozics Patrik a 8. lett. A bajnokság zárásaként a váltókra került a sor. 4x200 méteren a lány váltónk 5., a fiúk 6. helyen végeztek.