IV. ARAK AKTIV DÖNTŐ

2011.11.17. 15:22

Negyedik alkalommal rendezte meg az ARAK Utánpótlás Atlétikai Központ az „AKTIV” versenysorozat városi döntőjét. A nyolc székesfehérvári általános iskola részvételével tavaly indított programban 6-12 éves gyerekek versenyeztek 8 fős csapatokban a „Fehérvár legAKTIVabb iskolája” címért.

A 4 fiú és 4 lány alkotta csapatokba ezúttal évfolyamonként a legjobb tanulók kerülhettek be, szakítva ezzel a korábbi hagyományokkal. Az apró változtatás még jobban összerázta az amúgy is szoros mezőnyt, így a megszokottnál is szorosabb és élvezetesebb versenyt láthatott a Köfém Sportcsarnokba kilátogatott több mint 1000 néző. Egyetlen dolog nem változott a kezdetek óta: a remek hangulat.

A 320 kisiskolás játékos atlétikai jellegű sor- és váltóversenyének döntőjében kiválóan felkészült csapatok mérték össze gyorsaságukat, erejüket, ügyességüket és nem utolsó sorban kitartásukat. Az öt versenyszámból (sprint- és gát-váltó, helyből távolugrás, kislabda hajítás és hosszú futás) álló terematlétikai versenysorozat célja az atlétika népszerűsítése volt.

A versenysorozat színvonalát jelzi, hogy a Magyar Atlétikai Szövetség és a Nemzeti Sport Intézet által rendezett Téli Terematlétika Bajnokság első 8 helyezett iskolájából 2 az AKTIV versenysorozatban is évek óta eredményesen szerepel. A Tóvárosi Általános Iskola csapata eddig minden alkalommal győzni tudott, idén ősszel azonban szoros versenyben a Hétvezér Általános Iskola szerezte meg a „LegAKTIVabb Iskola” címet. Harmadik helyen a Németh László Általános Iskola csapata végzett. A csapatok tehát joggal lehetnek büszkék az országos szinten is kimagasló teljesítményükre.

Az AKTIV Program sikerének másik pillére az ARAK és számos székesfehérvári tanintézmény közötti sikeres együttműködés. Az iskolai testnevelés órákon kiemelten volt jelen az atlétikai mozgások játékos és élvezetes gyakorlása.

Az AKTIV versenysorozat számos támogató érdeklődését felkeltette. Nemzeti Sport Intézet és a Magyar Atlétikai Szövetség támogatása mellett főszponzorként az E.ON Hungária Zrt., kiemelt támogatóként pedig Székesfehérvár MJV Önkormányzata, valamint a Depónia Kft. segítette az ARAK-ot. A gyermekek frissítőjéről az AquaGold Kft. gondoskodott, a verseny médiapartnere a Fehérvár Médiacentrum volt.