Serdülő OB

Serdülő OB

2011.09.27. 12:49
4 aranyérem, 4 válogatott!

A 13-15 éves Serdülők Atlétikai Országos Bajnokságán ismét jól szerepeltek az ARAK versenyzői. A kétnapos verseny "termése" 4 arany, 3 ezüst és 2 bronzérem, valamint további 17 darab 4-8. hely. A serdülő válogatottba Szabó Eszter, Zsiga Mónika, Szabó Dániel és Bozsák Ádám révén 4 fehérvári atléta is bekerült!

A 14 éves Szabó Dániel a tavalyi évhez hasonlóan idén is duplázott. A 100 méteres és a 300 méteres síkfutásban is egyéni csúcsot elérve állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Zsiga Mónika három érmet is nyert a15 évesek között. 300 méteres gátfutásban a legfényesebb medál, 200 méteres síkfutásban ezüst, míg 400 méteren bronzérem került a nyakába. Szabó Eszter szerezte a negyedik aranyérmet, taktikus versenyben jó hajrájának köszönhetően a 15 évesek 800 méteres versenyében. A dobogó második fokára állhatott Krecskó Ferenc a 14 évesek 100 méteres döntőjét, valamint Ragó Nikolett a legfiatalabbak, a 13 évesek 600 méteres befutóját követően. Bozsák Ádám is dobogóra állhatott még a 15 évesek 100 méteres versenyszámában. 200 méteren be kellett érnie a negyedik hellyel. A dobogóról éppen lecsúszott Szabó Eszter 300 méteren, Ragó Nikolett 2000 méteren és Huszár András a 15 évesek 100 méteres síkfutásában. Huszár 200 méteren és hármasugrásban is ötödik helyet szerzett. Szintén ezen a helyen végeztek: Kaszás Bendegúz két versenyszámban, 80 méteren és 300 méteren is, Jahola Dóra 300 méteren, Erdős Ádám 800 méteren. Hatodik lett Kovács Ádám 1500 méteres akadályfutásban és Erdős Ádám 1500 méteres síkfutásban. A nyolcban végeztek még: Váczi Norbert 100 méteren, Tímár Dávid 800 méteren, Krecskó Ferenc 100 méteres gátfutásban, Varga-Márfi Milán 400 méteren és Kotsis Viktória gerelyhajításban.

Az ARAK serdülőinek jó szereplését megkoronázza az a tény, hogy négyen is tagjai lettek a válogatottnak, mely négy ország fiataljaival mérkőzik október 1-én Nyitrán.