Serdülő Összetett OB

2011.07.03. 21:30

Országos Serdülő Összetett Bajnokság

A Puskás Ferenc Stadionban került megrendezésre a serdülők megújult összetett egyéni és csapat bajnoksága, melyet ismét sikeresen zárt az ARAK. A megújult versenyszabályok értelmében a 13-14 éveseknél egy csapat  4 emberből áll, melyben lennie kell a fiúknál egy 8 próbázónak, a lányoknál pedig egy 7 próbázónak. A 15 éveseknél 3 fő egy csapat és minden versenyző  7 vagy 8 próbázó attól függően, hogy fiú vagy lány csapatról van szó. A 7 és 8 próbázó gyerekek kezdték az első napon a versenyt. Az első versenyszám sorsdöntőnek bizonyult számunkra, a 13 éveseknél 80m-en Kaszás Bendegúz megsérült és nem tudta végigfutni a távot, majd a 15 évesek 100m-es versenyében Varga-Márfy Milán kiugrott a rajtnál és ezért kizárták. A kezdeti nehézségeket követően próbázóink a nap hátralevő részében nagyon jól teljesítettek. Majd minden versenyszámban egyéni csúcsokat értek el.

A második napon az időjárás romlott, de az eredmények javultak. A folyamatos esőzések ellenére négypróbázóink is rajthoz álltak, volt amikor szünetet is tartottak a versenyen az időjárásra való tekintettel. Versenyzőink feladatát az is nehezítette, hogy a néhol igen zsúfolt versenyprogramok nem tették lehetővé, hogy az edzők minden versenyszámnál jelen legyenek. Mindezek ellenére egyéniben Szabó Dániel a 14 éves négypróbázók „B”-futó- változatát torony magasan nyerte kitűnő eredményekkel. 8 próbában Krecskó Ferenc a második napot még az első helyen kezdhette, de a gerelyhajítást követően visszacsúszott pár helyet, ezzel a dobogó harmadik fokán zárta a bajnokságot. Így sikerült a 14 éves fiúknak csapatban megszerezni az első helyet. Csapattagok:  Krecskó Ferenc 8prb , Szabó Dániel „B”, Kovács Ádám „B”, Fűr Máté „C” Edzők: Véninger Katalin, Halász Géza, Vaskó Zoltán.  A 15 éveseknél a verseny rangját jelzi az is, hogy 45 induló volt és 43 versenyző végig is csinálta. 7. helyre volt elég az összesítettben csapatunk teljesítménye. Csapattagok: Huszár András, Varga-Márfy Milán, Fördős Bence.

A lányoknál szintén a 14 éves korosztály bizonyult a legeredményesebbnek, hiszen összesítettben 8466 ponttal a 2. helyen végeztek. Csapattagok: Bagotai Zsanett 7prb, Jahola Dóra „B”, Szabó Eszter „B”, Király Eliza „A”. Két hosszú napot követően sikeres versenyt zártak az ARAK-osok a Serdülők Összetett Bajnokságán.