Serdülő Összetett OB

2013.09.23. 08:47
Megvalósult papírforma: 3 aranyérem a Serdülő Összetett OB-n

A hétvége első napján a fiúk, a másodikon a lányok vették birtokba az atlétika pályát Budapesten. A serdülők összetett bajnokságán a 13, 14 évesek a négypróba futó, ugró és dobó változataiban, a 15 éveseknél a lányok öt, a fiúk hatpróbában mérték össze tudásukat. Szombaton a 14 éves fiúk mezőnyében Pisch Milán a dobó változatban, szoros versenyben, 13 ponttal megelőzve az ezüstéremest,  országos bajnok lett. Halász Géza tanítványa a két versenyszámban is egyéni csúcsot ért el. Kiélezett küzdelem volt a futók versenyében is. Szépe Gergő a négy számból, háromban jobbnak bizonyult ellenfelénél, végül 20 ponttal kevesebbet gyűjtött, ami ezüstéremt jelent. Az ugróknál Deák Márton a dobogóért küzdött, de a negyedik hellyel is be kellett érnie. Az egyéni verseny alapján a csapat is dobogós tervet dédelgetett. A házigazda Ikarus csapatát végül 12 ponttal megelőzve, második lett az ARAK, Pisch Milán, Szépe Gergő, Deák Márton és Németh Zsolt alkotta csapata. A 13 éves fiúk a negyedik helyen zártak Csókás Nikolasz, Bors Dávid, Menyhárt Zoltán és Cseh Kristóf összeállításban.
Vasárnap a lányok folytatták a kiváló szereplést. Sőt! A 13 éves futó lányok küzdelme házi versennyé vált. 2499 ponttal Mátó Sára nyert, 2305 ponttal Punk Adrienn lett az ezüstérmes! Mindketten Véninger Katalin tanítványai. A csapat sikerének a záloga is az ő jó eredményük volt, de Szépe Flóra ugró és Péter Ramóna dobó változatban nyújtott  jó teljesítménye nélkül nem lehetett teljes a siker! Végül 250 ponttal előztük meg az Ikarus csapatát, és lett az ARAK az országos bajnok!
Összességében a 3 arany, 2 ezüstérem és a 2 negyedik hely az előzetes papírformát igazolja, de a kiélezett és szoros küzdelmekben kellett bizonyítani az ARAK-osoknak. Sikerült! Gratulálunk!