X-MAS cup 2016 rúdugróverseny

2016.12.19. 14:27

December 17-én szombaton, immár harmadik alkalommal került megrendezésre a székesfehérvári Regionális Atlétikai Központban az ország legnagyobb rúdugró versenye az X-MAS CUP. Míg tavaly 68-an álltak rajthoz, idén már 82 induló állította kihívás elé az ARAK szervező csapatát.

Reggel 9 órakor  160 cm-es magasságon a gyerek korcsoportúakkal kezdődött a maratoni hosszúságú verseny, amit 11 órával később a férfi abszolút győztes Böndör Dániel 484 cm-en tett kísérletei zártak. A rendhagyó lebonyolítású és a megszokottnál lazább hangvételű esemény végig gördülékenyen zajlott, a rendezők, versenyzők, edzők már rutinosan oldották meg a hosszú versenyfolyamhoz kapcsolódó feladatokat. Végig jó hangulatú, olykor teltházas eseményen a hagyományoknak megfelelően idén is ajándékcsomagot kapott valamennyi induló és edző, a versenyszám győztesei pedig az érmeken felül az LV-Sport által felajánlott értékes sporteszköz csomagokat vehettek át.
A férfiak abszolút versenye Böndör Dániel (AC Bonyhád) és a tavalyi győztes Kéri Tamás (IKARUS BSE) csa-táját hozta, amiből a bonyhádiak ugrója került ki győztesen 472 cm-el, míg a regnáló országos bajnoknak meg kellett elégednie 460 cm-el és a második hellyel. Az ifjúságiaknál és a serdülőknél gödöllői versenyzők állhattak a dobogó legmagasabb fokára, az idősebbeknél Szamosi András (424 cm), míg az U16-nál Mihály Ádám (400 cm) nyakába került az aranyérem. Az újonc fiúk versenyében a házigazdák színeiben induló Kiss Alex (280 cm) végzett az első helyen
A hölgyeknél is több figyelemre méltó eredmény született. Legmagasabbra, egészen pontosan 376 cm-re az ifjúsági korú Klekner Hanga ( DSC-SI) ugrott, megelőzve a 364 cm-t ugró,  idén még serdülő korcsoportú Gebauer Maját (KSI SE), és a 352 cm-ig jutó Siskó Zsófiát (ARAK). A junior nőknél 340 cm-el Németh Kitti (MTK), az újonc lányoknál 280 cm-el Hullán Zsófia (IKARUS BSE) diadalmaskodott. A gyerek korcsoportú lányok versenyében a bonyhádi Scheidler Réka kiváló 292 cm-es eredménnyel végzett az első helyen.
Az esemény népszerűsége évről évre növekszik, idén már Szlovéniából is érkeztek versenyzők, mely nemzetközivé emelte a versenyt.
Méltán mondhatják a szervezők, és lehetnek rá büszkék, hogy a két évvel ezelőtti hagyományteremtő szándék megvalósulni látszik, és tesznek meg mindent ezután is, hogy jövőre még komplettebb, még színvonalasabb, még népszerűbb versenynek adjanak otthont.