A rendelkezésre álló forrásokat pályázati rendszerben hirdetik meg és osztják fel, az elmúlt időszakban az élet számos területén megjelentek már programtámogatóként. A kuratórium tagjai olyan fehérvári szakemberek, akik saját munkájuk mellett az Alapítványnál végzett tevékenységükkel is szeretnék segíteni a várost és az itt élőket.
A programtámogatások mellett az Alapítvány saját célokat is megfogalmaz és segít megvalósításukban. Ilyen a Székesfehérvár Fejlődéséért Ösztöndíj is, amelyet az ifjúságnevelés és a kulturális tevékenység segítésére hívtak életre, először 2013-ban. Székesfehérváron élő, 18 és 25 év közötti fiatalok jelentkezhettek, hogy tehetségüket minél szélesebb körűen kibontakoztassák, a képességeikben rejlő lehetőségeket megmutassák, szakmai tudásukat fejlesszék.
„Ma különösen nagy jelentősége van a tehetséges fiatalok támogatásának. A Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány egy követendő mintát igyekszik teremteni, amit remélem, egyre többen támogatnak a jövőben. Mindent meg kell tenni, hogy képezzük, bátorítsuk és itthon tartsuk fiataljainkat. A jó példa állítását a szükséges támogatáson kívül társadalmilag is fontosnak tartom, hogy a fiataljaink élhető jövőt lássanak maguk előtt.” – fogalmazott Laufer Tamás. A Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány elnöke az ösztöndíjasok kiválasztásának szempontjairól is szólt: „Az ösztöndíj programunkhoz 1,5 millió forint keretösszeget rendeltünk. Alapgondolatunk, hogy kategóriánként egy-egy tehetséges fiatalt támogatunk, 12 hónapon keresztül, havi 30.000 Ft összeggel. Ezen összeg felhasználásával hozzá kívánunk járulni ahhoz, hogy ösztöndíjasunk tevékenységét minél szélesebb körűen, szakmailag fejlődve tudja megvalósítani. Az ösztöndíj alapja az egyén – pályázó - eddigi és ehhez kapcsolódóan a jövőben folytatandó tevékenysége. Az ösztöndíjasnak negyedévente beszámolási kötelezettsége van. Az elbírálás során figyelembe vett kritériumok a kiírásnak való megfelelőségen túl, hogy a támogatottak tevékenysége szakmailag példamutató, de egyéb forrásból történő támogatottsága csekély és hogy közösségi célt valósítson meg, ami elsősorban a művészet területén érvényesülhet (elsősorban ne egyéni feladat – pld. egyetemi szakdolgozat – megoldásának finanszírozása). A sport területén a beérkezett anyagok száma és a rendelkezésre álló forrásaink összehangolásánál az az álláspont alakult ki, hogy a „perifériára” szorult, kevésbé támogatott szakágak képviselőinek anyagaiból választottuk ki a támogatottat.
A Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány 2015-ös díjazottjai:
Angyal Péter - kutatás - 12 hónap - havi 30.000 Ft
Csorvási Nikolett - kutatás - 12 hónap - havi 30.000 Ft
Molnár Attila - művészet - 12 hónap - havi 30.000 Ft
Zsiga Mónika – sport – 12 hónap – havi 30.000 Ft.
GRATULÁLUNK!